Dažniausiai užduodami klausimai

1. Savipagalbos gido "Be depresijos" apžvalga

  • Kas yra programa "Be depresijos"?

    "Be depresijos" – tai internetinė 10 savaičių savipagalbos programa žmonėms, susiduriantiems su depresijos požymiais. Jei šiuo metu patiriate kokius nors depresijai būdingus požymius arba jei jau esate išgyvenęs / išgyvenusi depresijos epizodą praeityje, savipagalbos gidas "Be depresijos" Jums padės:

    • geriau suprasti, kas yra depresija;
    • kokios gali būti jos priežastys;
    • sužinoti naujausią informaciją apie svarbiausius depresijos įveikimo bei savipagalbos būdus;
    • turėti daugiau energijos;
    • formuoti sveikus miego įpročius;
    • suprasti, kaip šviesa veikia mūsų kūną ir nuotaikas;
    • aktyviai pasirūpinti savo nuotaika ir darbingumu;
    • patirti mažiau bejėgiškumo ir daugiau kontrolės jausmo;

    Po šios programos būsite išbandęs / išbandžiusi svarbiausius savipagalbos būdus ir atradęs / atradusi, kurie Jums yra veiksmingiausi, galėsite sėkmingai tuo naudotis savo savijautai reguliuoti kasdien. Atlikti panašių programų tyrimai ir mūsų grupių dalyvių patirtis rodo, kad nuoseklios savipagalbos dėka du trečdaliai programos dalyvių gali sumažinti patiriamus depresijos simptomus 30–100 % per 10 savaičių savipagalbai skirdami (-os) 4 valandas per savaitę. Visgi tai nėra stebuklinga lazdelė, kuria pamojus Jūsų sunkumai išsisklaidys. Reikės darbo, laiko ir pastangų. Tačiau viso to dėka per ganėtinai trumpą laiką turite galimybę patys / pačios pagerinti savo būseną ir su savimi visam gyvenimui išsinešti tai padedančius padaryti įrankius.

  • Kaip man suprasti, ar aš turiu depresijos simptomų?

    Jei pastaruoju metu jūs:

    • jaučiatės prislėgtas (-a) ir pavargęs (-usi);
    • jums nebeteikia džiaugsmo dalykai, kurie anksčiau teikė malonumą;
    • jaučiatės kaltas (-a) ir bevertis (-ė), gal net kyla minčių apie savižudybę;
    • pasikeitė Jūsų apetitas (nenorite valgyti arba nuolat norite saldaus maisto);
    • sutriko Jūsų miego ritmas (negalite užmigti, atsibundate per anksti arba miegate daug, bet vis tiek nesijaučiate pailsėjęs (-usi);
    • sunku susikaupti ir priimti sprendimus;
    • nebejaučiate seksualinio potraukio;

    - gali būti, kad sergate depresija.

  • Su kokiais savipagalbos būdais programos metu susipažinsiu?

    Savipagalbos galimybių yra daugiau nei spėsime aprėpti per 10 savaičių. Tačiau per tą laiką išbandysime daugiausiai mokslo ištyrinėtus ir daugeliui veiksmingus būdus.

  • Kur ši programa vyksta?

    Viskas pasiekiama internetu: tiek paskaitų įrašai, tiek internetu vykstantys susitikimai kiekvienai temai aptarti. Tad Jums niekur nereikės keliauti. Kiekvieną pamoką pasieksite, kur bebūtumėt tuo metu, kai ji vyksta arba peržiūrėsite įrašą vėliau.

  • Kuo ši programa skiriasi nuo kitų?

    Panašių savipagalbos programų, skirtų žmonėms, patiriantiems depresijos simptomus, lietuvių kalba nėra (arba mes apie jas nežinome). Visų pirma todėl ją ir pradėjome kurti. Gyvendami Lietuvoje ir jau kurį laiką dirbdami su žmonėmis, patiriančiais depresijos požymius, pastebime didžiulį informacijos poreikį. Žmonės dažnai domisi, kaip jie gali padėti patys sau, klausia, kaip gali pagreitinti savo sveikimo procesą savarankiškai arba papildomai, kai naudojasi ir kitomis paslaugomis (pvz., vartoja vaistus arba lanko terapiją, gydosi stacionaruose).

    Norime, kad kiekvienas žmogus galėtų rasti koncentruotos, specialistų atrinktos, naujausios ir mokslu grįstos informacijos apie savipagalbos galimybes neišeidamas (-a) iš savo namų.
    Ne pirmus metus renkame informaciją, domimės naujausiais moksliniais tyrimais ir juos apibendrinančia literatūra. Atrinkome tai, kas jau patikrinta ir veiksminga, informaciją sisteminome ir dėliojome į lengvai aprėpiamus ir suprantamus žingsnius. Tad tikimės, kad ji bus pakankamai išsami ir kartu lengvai suprantama žmonėms, esantiems skirtingose gyvenimo situacijose.

    Programa "Be depresijos" yra orientuota į veiksmus, tikslinga ir keičianti. Mums rūpi, kad jos dalyviai (-ės) per trumpą laiką galėtų išbandyti skirtingus savipagalbos būdus, rasti sau labiausiai priimtinus, tinkamus ir veiksmingus, rastų būdus integruoti pokyčius į savo kasdienį gyvenimą ir jausti, kaip paprasti, bet nuoseklūs žingsniai palaipsniui keičia savijautą ir suteikia jausmą, kad pats / pati galiu keisti savo būseną ir likimą. Programa padeda vietoje reaktyvumo ir pasyvumo rinktis aktyvumą, jausti, kad nuotaika nėra vien tai, kas mane ištinka. Mano nuotaika ir būsena ženkliai priklauso nuo to, ką darau, ką renkuosi ir kaip kasdien gyvenu.

  • Kiek laiko man reikės tam skirti?

    Mes rekomenduojame programai skirti apie 3–4 val. per savaitę. Per tą laiką tikrai spėsite išklausyti savaitės paskaitas ir išbandyti rekomenduojamus pagalbos sau būdus.
    Daugelis programos dalyvių renkasi sau svarbiausias dalis, kurias gali tuo metu išbandyti, o tas, kurios netelpa į gyvenimą, atideda ateičiai. Tiek maži žingsneliai, tiek didesnis tempas yra vertingi. Visi esame skirtingose gyvenimo situacijose, skirtingos būsenos, tad ir tempas, kuriuo galime tuo metu judėti, bus skirtingas. Tad drąsiai galėsite pritaikyti savo gyvenime tai, kas Jums tuo metu bus aktualiausia. Juo labiau – jau tampa gražia tradicija tai, kad programos alumnus kviečiame kartoti kursą ir geriau įtvirtinti savo įgūdžius su kitomis grupėmis už simbolinę kainą.

  • Nuo ko priklausys tai, kiek efektyvi ši programa bus man asmeniškai?

    Jūsų asmeniniai rezultatai priklausys:

    • nuo Jūsų dabartinės būsenos ir asmeninių poreikių;
    • nuo to, kiek laiko ir jėgų šiuo metu galėsite / rinksitės programai skirti;
    • nuo to, koks yra Jūsų ankstesnis įdirbis (gal kai kurios programoje aptariamos problemos Jūsų gyvenime jau seniai išspręstos arba Jums asmeniškai neaktualios);

    Tyrimai rodo, kad kuo daugiau programos dalių žmogus išbando ir nuosekliai integruoja į savo kasdienybę, tuo didesnis yra programos efektyvumas konkrečiam žmogui.
    Negalime nei vienam žmogui asmeniškai garantuoti jokių rezultatų. Rūpestis savimi, savo nuotaika, būsena, kasdiene energija ir psichologine sveikata yra kasdienis procesas, kuris trunka visą gyvenimą, ne 10 savaičių.
    Ši programa, kaip ir pats gyvenimas, pakankamai intensyvi, reikalaujanti nuoseklių pastangų, laiko ir vidinių resursų, ilgalaikio įsipareigojimo, tačiau rezultatai gali būti labai džiuginantys – turite galimybę atgauti pats save ir savo gyvenimą, gyventi pilniau, kokybiškiau ir labiau įsitraukęs.

  • Ko aš išmoksiu?

    Šios programos tikslas nėra vien tik informacija. Informacijos apstu Google jūroje jau dabar. Ir ji visiškai nemokama.
    Tačiau, jei nežinote, kaip atskirti patikimą informaciją nuo tuščių pažadų, jei nežinote, ko ieškote, jei nežinote, kaip susigaudyti, nuo ko pradėti, kas Jums aktualu, o kas ne – informacijos gausa gali labiau užtvindyti nei padėti išplaukti. Savipagalbos gidas "Be depresijos" – ne tik informacija, bet ir patirtis. Ji orientuota į tikslą, o kelionėje esate ne vienas. Turite pakeleivių, einančių savo būdu ir tempu ta pačia kryptimi. Dalyviai (-ės) neretai pastebi, kad jaustis ne vienam (-ai), kuris (-i) susiduria su sunkumais, yra labai svarbi patirtis. Taip pat programos metu turite galimybę gauti gyvus ir profesionalius atsakymus į tuo metu kylančius klausimus.
    Svarbiausia ir vertingiausia ne tai, ką galite sužinoti, o tai, ką galite patirti:

    • bendrystę su kitais, einančiais tuo pačiu keliu;
    • save, bandantį naujus dalykus;
    • kasdienius būdus, kurie keičia Jūsų savijautą;
    • sumažėjusį bejėgiškumo ir pasimetimo jausmą;
    • pasitenkinimą, kurį suteikia mažais žingsneliai daromi svarbūs dalykai siekiant rūpintis savimi.

  • Kas neįeina į programą?

    Į programą neįeina asmeninės konsultacijos. Bus galimybė kiekvieną savaitę susitikti grupiniame online susitikime ir jo metu užduoti klausimus, susijusius su nagrinėjama tema. Tačiau nebus galimybės telefonu arba elektroniniu paštu gauti išsamių atsakymų / konsultacijų, susijusių su Jūsų asmeninėmis situacijomis.
    Nekalbėsime apie vaistus: ką rinktis, ką vartoti, ko nevartoti, kokie yra vaistų veikimo mechanizmai. Šiais klausimais reikėtų kreiptis į gydytojus psichiatrus.
    Ši programa jokiu būdu neatstoja asmeninių psichiatro, psichologo, psichoterapeuto ar kitų specialistų konsultacijų.
    Ji orientuota į pokyčius, kuriuos gali suteikti pakankamai paprasti kasdieniai Jūsų gyvenimo būdo pasirinkimai.
    Joje neaptariame daugelio lygiai tiek pat svarbių dalykų: emocinio raštingumo klausimų, nesimokome atpažinti emocijų, jų įvardyti, reguliuoti.
    Tad ši programa neapima nei psichologinės, nei fiziologinės Jūsų situacijos dalies, kuria gali pasirūpinti šių sričių profesionalai. Ji orientuota į Jūsų gyvenimo būdą, tai yra, į tuos pasirinkimus, kuriuos galite daryti pats / pati, be kitų įsikišimo.
    Visgi visos šios dalys labai susijusios ir neabejotinai veikia viena kitą.

2. Kam ji idealiai tinka?

  • Kam ši programa tinka?

    Savipagalbos gidas "Be depresijos" tinka:

    • jei ieškote alternatyvų gydymui antidepresantais, natūralaus ir sveiko būdo padėti sau;
    • jei Jūsų gydymas vaistais nėra pakankamai efektyvus arba sukelia nemalonų šalutinį poveikį;
    • jei norite daugiau sužinoti apie savo ligą, jos gydymo būdus ir padedami (-os) juos įgyvendinti praktiškai;
    • jei lankote psichoterapiją, tačiau norite daugiau specifinių žinių apie gyvenimo būdą, kuris padeda sveikti ir tinkamai pasirūpinti savimi;
    • jei susiduriate su sezoniniu afektiniu sutrikimu.

  • Kokio amžiaus žmonėms programa pritaikyta?

    Programoje skirta informacija pritaikyta suaugusiesiems. Gali būti tinkama ir vyresniems paaugliams (nuo 16 m.).

  • Ar ši savipagalbos programa man padės, jei turiu ne tik su depresijos, bet ir nerimo simptomų?

    Didelė dalis žmonių, turinčių depresijos simptomų, išgyvena ir stiprų nerimą, kartais – panikos atakas. Tad nors visa programoje pateikiama informacija orientuota į tuos žmones, kurie daugiausiai susiduria su depresijos simptomais, didžioji jos dalis tinka ir tiems, kurie išgyvena ir nerimą.

  • Ar man reikės techninių žinių, kad galėčiau joje dalyvauti?

    Norint sėkmingai dalyvauti programoje nereikės jokių ypatingų techninių žinių. Visiškai pakaks bazinių naudojimosi kompiuteriu ar net telefonu įgūdžių.

  • Ar programa man tinka, jei aš vartoju vaistus?

    Programa Jums visiškai tinka. Nei vienas jos elementas neprieštarauja antidepresantų ar kitų vaistų vartojimui. Dar daugiau. Jei vaistai iki šiol buvo vienintelis būdas, kuriuo sau padėjote, aptiksite, kokios erdvės atsiveria, kai geriau suprantate, kas su Jumis vyksta. Pajusite, kad daug tvirčiau pėdomis remiatės į žemę, kai žinote būdus, kuriais pats galite keisti savo savijautą. Tai sumažina bejėgiškumą, priklausomybę nuo tabletės (pvz., baimę, kad jei neišgersiu, tai pablogės) ir suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
    Nei vieno neskatiname mesti vaistų, kuriuos vartojate. Geriau pradėkite programą, darykite reikiamus žingsnius, ir tuo atveju, jei pradėsite jaustis pakankamai tvirtai ir stabiliai, galėsite tartis su savo psichiatru dėl dozės keitimo arba vaistų atsisakymo. Žinoma, tai reikš, kad toliau turėsite būti labai atidūs sau ir aktyviai rūpintis savo kasdiene gerove.

  • Ar programa man tinka, jei nevartoju vaistų ir nelankau terapijos?

    Tinka, bet nebūtinai savipagalbos pakaks išspręsti visoms problemoms. Ši programa gali būti vienintelis ir pakankamas būdas tiems žmonėms, kurie susiduria tik su tam tikrais simptomais ar lengva depresija. Jos gali pakakti tiems, kurių sunkumai labiausiai susiję su gyvenimo būdu. Ji tinkamas pasirinkimas tiems, kurie kol kas nenori gilintis į save, savo jausmus ir patyrimą, bet jau nori išbandyti savipagalbą gaudami tinkamos informacijos. Ši programa greičiausiai nebus pakankamas būdas žmonėms, susiduriantiems su vidutinio sunkumo ar sunkia depresija. Nors ji tikrai gali padėti gerokai pasilengvinti būseną, tačiau ji niekaip neišspręs rimtų ilgalaikių psichologinių problemų, nepadės susitvarkyti su skaudžiu patyrimu, kuris gali glūdėti depresijos šaknyse. Žinoma, ji labai tinka norintiems ir mėgstantiems darbuotis savarankiškai.

  • Jau ir taip jaučiuosi, kad nieko nenoriu ir negaliu. Abejoju, ar pajėgsiu ką nors nuveikti klausydamas (-a) paskaitų. Tad nemanau, kad man tai bus naudinga…

    Žinoma, jei TIK klausysitės paskaitų ir visiškai nieko neišbandysite ir nepritaikysite savo gyvenime, daug naudos nereikėtų tikėtis. Depresijos simptomų turintys žmonės neretai ir taip linkę graužtis dėl nepadarytų dalykų. Tad svarbu būtų bent ką nors iš programoje sužinotų dalykų išbandyti. Kai kurie dalykai bus visai nesunkiai pritaikomi Jūsų gyvenime. Taip pat nepamirškite, kad kiek benuveiktumėte, visada išliks ypatingai svarbu, kaip kalbėsite su savimi (palaikančiai ar žeminančiai).

    Programa sudėliota tokiu būdu, kad užduotys sunkėja palaipsniui. Vienu metu imamės vienos temos. Viską įgyvendinti per 10 savaičių, be abejo, sudėtinga, tačiau net ir tie žmonės, kurie nepadaro maksimumo (o tai yra absoliuti dauguma) pastebi reikšmingus teigiamus rezultatus.

    Jei šiuo metu itin sunkiai išjudate, greičiausiai esate patekęs (-usi) į užburtą ratą, kuriame vienas sunkumas veda kito link. Pvz., neturiu energijos, todėl nejudu ir nebendrauju; nebendrauju, tad jaučiuosi vieniša ir tik dar liūdnesnė; aš niekam neskambinu, tad nebeskambina ir man; man neskambina, tad pradedu abejoti, ar išvis kam nors rūpiu; abejoju, ar turiu draugų, tad abejoju, ar išvis aš ko nors verta; taip liūdna ir visai nebeturiu jėgų, tad niekur ir nebeinu, ir t. t.

    Daugelis žmonių, patiriančių depresijos simptomų, patenka į tokį ar panašų minčių ratą. Programos tikslas jį pradėti sukti priešinga linkme:

    • neturiu jėgų,
    • pradėjus daugiau judėti palaipsniui atsiranda ir kiek daugiau energijos, gal galėčiau ir su kuo nors susitikti;
    • kai su kuo nors susitinku, gali būti, kad kiek prasiblaškau ir nuotaika bent kiek geresnė;
    • kai bent kiek geresnė nuotaika, gal galiu ir dar ką nors naudingo sau nuveikti;
    • geriau apie save galvoju, kai matau, kad nuveikiau dėl savęs bent ką nors svarbaus…

    Žinoma, pavyzdys labai supaprastintas, tačiau idėja turbūt aiški – kiekvienas, net mažiausias mano pasirinkimas veikia mano savijautą.

    Tad jei esate tikras (-a), kad šiuo metu visiškai neturite jėgų, noro ar galimybių užsiimti savipagalba – žinoma, programa tikrai ne Jums. Bent jau ne šiuo metu. Dabar rinkitės kitus būdus – vaistus, ligoninę, terapiją.

    Tačiau jei kirba noras save išbandyti, jei esate pasiruošęs / pasiruošusi nuveikti bent ką nors dėl savęs, išsirinkdami / išsirinkdamos tai, ką šiuo metu galite, net jei tai ir nebus viskas – tuomet galite startuoti.

  • Ar ši programa man tinka, jei jau dabar neturiu daug laiko ir nespėsiu padaryti visko?

    Absoliuti dauguma programos dalyvių nepadaro visko. Ir nereikia. Jie irgi gauna sau naudos. Esmė – sužinoti ir bent jau išbandyti įvairius teoriškai veiksmingus būdus. Ne visi būdai kiekvienam dalyviui (-ei) bus vienodai svarbūs ir naudingi. Išgirdę / išgirdusios ir išbandę / išbandžiusios, galėsite pajusti, kas Jums svarbiausia, kas veikia ir naudinga. Svarbu nereikalauti iš savęs maksimumo ir nepatekti į savigraužos ratą. Jei rasite vieną Jums itin svarbią sritį, kuria pasirūpinus, taps lengviau – tai gali būti gera pradžia.

  • Ar ši programa man tinka, jei man kyla minčių apie savižudybę?

    Daugeliui žmonių, išgyvenančių depresiją, kyla minčių apie savižudybę. Nuo noro nebeatsibusti ir nebekentėti iki ketinimo nusižudyti su detaliu planu. Visada, kai kyla minčių apie savižudybę, rekomenduojame kreiptis profesionalios pagalbos!

    Galite kreiptis į mūsų centro specialistus https://depresijosiveikimas.lt/specialistai/, o čia galite rasti pagalbos galimybių visoje Lietuvoje https://tuesi.lt/

    Nors programa gali padėti Jums mokytis pasirūpinti savimi ir jaustis geriau, dėmesio mintims apie savižudybę joje tiesiogiai neskiriame. Tad visų pirma – jei kyla minčių apie savižudybę, tai tikrai rimtas ženklas, kad profesionali pagalba Jums reikalinga. Antra – turint šalia profesionalų palaikymą, ši programa ir savipagalba gali tapti puikiu gydymo ar pagalbos papildymu.

3. Mokestis ir garantijos

  • Ką daryti, jei programa man šiuo metu per brangi?

    Puikiai suprantame, kad kiekvienas (-a) patenkame į skirtingas gyvenimo situacijas. Taip pat turime skirtingas finansines galimybes. Kas vienam (-ai) atrodo mažai, kitam (-ai) šiuo metu – pernelyg daug. Būtent todėl, siūlome galimybę dalį žmonių priimti nemokamai arba mokėti tik priimtiną dalį programos kainos.

    Ką turėtumėte padaryti? Parašykite mums:
    [email protected]. Papasakokite apie save ir kodėl norite dalyvauti būtent šioje programoje. O mes savo ruožtu Jūsų prašymą būtinai apsvarstysime.

  • Ar galiu padovanoti vietą programoje “Be depresijos” žmonėms, kurie šiuo metu negali už tai susimokėti?

    Visi esame skirtingose gyvenimo situacijose. Vieni mums rašo apie patiriamą kančią ir itin ribotas finansines galimybes, kiti – norėdami pasidalinti tuo, ką turi – savo asmeninėmis ar verslo lėšomis. Džiaugiamės, kad programa “Be depresijos” gali tapti susitikimo vieta tiems, kurie prašo ir tiems, kurie dovanoja, o mums – galimybe dalintis savo žiniomis ir patirtimi.
    Priimame Jūsų dovanas su dideliu dėkingumu ir prasmės išgyvenimu. Patiriame, kad jos pogramos dalyviams suteikia viltį ir galimybę kurti šviesesnę ateitį.

    Rekvizitai: Depresijos įveikimo centras, UAB
    Adresas: Lvivo g. 7-11, Vilnius, Lietuva 01102
    A.s.: LT647044060008153736
    AB SEB bankas,
    banko kodas: 70440
    SWIFT: CBVILT2X
    El.paštas: [email protected]
    Mokėjimo paskirtis: dovana “Be depresijos"

  • Ar siūlote pinigų grąžinimo garantiją?

    Suteikiame 7 dienų 100 % pinigų grąžinimo garantiją. Grąžiname visą sumą neužduodami jokių klausimų. Tad niekuo nerizikuojate ir galite drąsiai išbandyti ir įsitikinti, ar Jums tai tinka.

4. Kitos mažos detalės

  • Kuo ši programa skiriasi nuo to, ką nemokamai galiu rasti internete?

    Internetu šiuo metu galima rasti beveik viską. Problema nebėra informacijos trūkumas. Daug didesnė problema – jos perteklius. Tad sunkumas, kurį sprendžia ši programa, nėra informacija savaime. Sprendimas, kurį siūlome, tai itin gausios informacijos atranka, apibendrinimas ir struktūra – sudėliojimas aprėpiamais ir nuosekliais žingsniais. Ir žinoma – jokia informacija internete negali pakeisti jausmo, kad esi ne vienas (-a). O pakeleiviai (net ir bendruomenė, susitinkanti internetu) – jau yra Jūsų palaikymo komanda.

  • Kokią paramą siūlote dalyviams programos metu?

    Kiekvieną programos savaitę dalyviai (-ės) išklausys paskaitas ir kiekvieną savaitę susitikimo internetu metu bus galimybė užduoti savo klausimų, susijusių su programos temomis, ir gauti į juos atsakymų.

  • Kur kreiptis, jei turiu čia neatsakytų klausimų?

    Galite rašyti [email protected] arba skambinti 8 614 71103 (Aušra Mockuvienė).

Atsiliepimai

Dėkui Jums, Aušra, ir Jūsų komandai už šį kursą. Tikrai dovana kursas internetu, nes aš gyvenu mažame miestelyje ir lankyti gyvai neturėčiau galimybės. Dar svarbu, kad lieka įrašai, nes dirbu pamaininį darbą ir galiu peržiūrėti, kai man patogu. Kaip buvo gera Jūsų klausytis. Buvo daug naujos informacijos. Ačiū, kad esat. Sėkmės.

Padėjo labiau pažinti save, procesus, kurie vyksta kūne nesąmoningai, džiaugiuosi galimybe juos įtakoti gautomis žiniomis. Ačiū jums labai. Geri mokymai!

Labai patiko, kad daug paprastų integruojamų dalykų yra vienoje vietoje. Nes, pagalvojau, greičiausiai būtų įmanoma ir šiaip susirasti tą informaciją, bet koks nepalyginamai ilgas ir klaidus darbas tai būtų. Ir džiaugiuosi, kad informacija čia pagrįsta moksliniais duomenimis. Taip pat, jog buvo tema apie traumas, kas, man atrodo, labiau į esmę orientuota. Esu labai dėkinga už šį kursą. Prisijungiau būdama potamsiame periode, dabar nebe taip. Manau programa prisidėjo. Padeda tam tikrų rutininių dalykų turėjimas, žinojimas, kokiais mažais žingsniais galiu sau padėti, kad ir vitaminų išgerdama, mažiau pasimetimo tame ir pykčio, kad nieko negaliu padaryti. Nes kažką visgi galiu.

Norėjau labai padėkoti, kad sukūrėte šią programą, man tai suteikia labai daug vilties. Informacija, kurią žinojau iš užsienietiškų šaltinių, susisteminta ir labai aiškiai išdėstyta. Viskas pateikta konkrečiai ir aiškiai bei daugybė informacijos, kurios nežinojau. Visos temos labai svarbios ir aktualios. Alternatyvūs gydymo būdai, apie kuriuos mažai kalbama Lietuvoje. Programa padeda kurti atlaidesnį santykį su savimi. Ši programa tikrai geriausia, kas šiuo metu sukurta Lietuvoje, ačiū Jums už tai ir linkiu sėkmės tolesniuose darbuose!

Gavau daug naudingų žinių, kai kurias jau turimas žinias pasipildžiau. Jaučiuosi tvirtesnė turėdama “įrankius", kaip sau padėti jaustis geriau, tai duoda daugiau ramybės ir pasitikėjimo savimi.

Labai naudinga. Tikrai išbandysiu, atrodytų, tokius parastus, nes puikiai susistemintus ir aiškiai pateiktus, patarimus. Ačiū labai už Jūsų pagalbą jaustis gerai. Padėjo pabandyti pradėti keisti maisto racioną. Randu mažytes smulkmenas, kurios virsta dideliais džiaugsmais.

Padėjo atpažinti save iš gerosios pusės ir suprasti, kad nesu aš tokia menka. Padėjo suprasti, ko man reikia, kad jausčiausi gerai. Išmokau gyventi be suicidinių minčių. Stipriai apmažėjo ruminavimas. O tai man jau labai didelis pasiekimas!

Struktūrizuotai pateikta informacija, sudėliojo mintis į vietas. Ačiū už programą!

Man svarbu buvo atidžiau pažvelgti į problemą ir suprasti, kad galima sau padėti. Taip pat buvo įdomios ir naudingos informacijos. Labai naudingas žinojimas, jog yra ir kitų žmonių, kurie susiduria su panašiais sunkumais.

Sunku patikėti, bet tai tikrai veikia! Pradėjau įgyvendinti patarimus ir atsirado daugiau energijos. Pastebiu jog keičiasi mano gyvenimas, susimąstau ką valgau, mankštinuosi, vartoju papildus, stengiuosi planuoti dienos darbus. Ne visada pavyksta, bet guodžiu save, kad reikia laiko naujam įpročiui atsirasti. Savo gyvenime daugiau duodu, kartais net per daug išsidalinu, todėl mokausi pasaugoti save, kartais sakyti STOP.